Yüzdeki Alerji Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024

Yüzdeki Alerji Nasıl Geçer?

Yüzdeki Alerji Nasıl Geçer, Alerji herhangi bir besin veya farklı hava ortamlarından dolayı, başka bünyelerin normal olarak karşıladığı; fakat bazı insanlara ters gelen ve bünyenin alınan besin ve havaya karşı ani bir tepki gösteremesi ile oluşur. Alerjiler iki farklı faktörden oluşmaktadır. Bunlar besin ve solunum ile gerçekleşen alerjilerdir. Oluşan alerjiler değişik şekilde rahatsızlıklar vermektedir. Bunlar, baş ağrısı, mide bulantısı, derimizde kızarıklık ve kırmızımsı şişkinlikler, kaşıntılar gibi rahatsızlıklar gerçekleşir. Bu rahatsızlıkların başında, yüzümüzde çıkan rahatsızlıklar gelmektedir. Yüzümüzdeki derinin narin ve hassas yapısından dolayı alerjilerde ilk olarak etkilenen bölgemiz diyebiliriz.

Yüzümüzde çıkan; kırmızımsı şişkinlik, kaşıntılar, oluşan kabarcıklar vb. Gibi gerçekleşen alerjilerin, verdiği rahatsızlığın yanında çirkin görüntülerin oluşmasını da sağlamaktadır. Oluşan bu alerjilerin tıbben ve doğal yollarla tedavi yöntemleri mevcuttur. Tıbben tedavide; doktor tarafından kan değerlerine bakılarak alerjinin vücuttan direkt olarak atılması amacıyla ilaçlar verilmektedir. Alınan ilaçlar, mutlaka doktor kontrolünde alınması gereken ilaçlardır. Çünkü alerjide kullanılan ilaçlar kana karıştığından dolayı kendi başımıza kullanılması riskli ilaçlardır. Bunun yanında yüzümüzde oluşan çirkin görüntüler için (Kabarcıklar, deri döküntüleri, kızarıklar) krem ve merhemler alınarak iyileşmesi sağlanır. Bunların yanında doğal yollar ile tedavide ise yüzümüzdeki alerjilerin giderilmesi için besin takviyesi ve bazı şifalı bitkilerin yüze sürülerek tedavileri gerçekleşmektedir. Yüzdeki alerjinin geçmesine katkı sağlayan besinleri ve kullanım şekillerini sıralayacak olursak,
  • Patates Unu Tedavisi; Yüzdeki alerjilerde kullanılan tedavilerin başında gelmektedir. Bir bardak su ile iki üç kaşık patates unu karışımı bir süre bekletildikten sonra, oluşan karışımı yüzümüze maske yapılacak şekilde sürüldükten sonra bir yarım saat kadar bekletilir ve sonrasında ılık suyla yüzümüzü yıkarız.
  • Avokado Tedavisi; Yüzünüzdeki alerji olan bölgeye avokadoyu yapıştırarak bekletiniz. Sonrasında tekrardan ılık suyla temiz bir şekilde yüzünü yıkayabilirsiniz bunu günde iki üç kere tekrarlayabilirsiniz
  • Çay Tedavisi; Yeşil çay, siyah çay ve papatya çayı ama en şifalısı yeşil çay ve papatya çayıdır. Günlük iki üç kere tüketerek yüzünüzdeki alerjinin geçmesine yardımcı olabilirsiniz
  • Zencefil Tedavisi; Birçok hastalıkta bir numaralı şifa kaynağı olan zencefili bir bardak içine bir avuç kadar zencefili iyi döverek un haline getirdikten sonra, bardağın içine kaynar suyu da ekleyerek içme kıvamına gelene kadar bekletir sonrasında içeriz.
  • Elma Sirkesi Tedavisi; Elma sirkesi genellikle yüzümüzde ve vücudumuz oluşan kaşıntılar için bire birdir. Elma sirkesini direk olarak kullanmayınız. Kullanım için bir miktar su ekleyerek elma sirkesinin keskinliği alarak yüzünüze veya miktarını artırarak vücudunuzun çoğu yeri kaşınıyorsa alerji olmuşsa bu şekilde banyoda olabilirsiniz
Gibi besinler yardımıyla yüzünüzdeki alerjilerin hiçbir yan etkisi olmayan doğal besinler ile giderebilirsiniz.

Yüzdeki Alerji Nasıl Geçer Yorumları

soru

Hadice

18 Mayıs 2024 Cumartesi

Yuzumu yikadigim zaman deri altinda alerji cikiyor ve kasinti yapiyor ne yapmaliyim

Cevap yaz
cevap

Demir

18 Mayıs 2024 Cumartesi

İlki Bir bardak su ile iki üç kaşık patates unu karışımı biraz bekletildikten sonra karışımı yüzünüze maske olarak sürdükten sonra yarım saat kadar bekleyin. sonrasında ise ılık suyla yüzünüzü yıkayın. İkncisi Yeşil, siyah ve papatya çayi ama en etkilisi yeşil ve papatyadır. Günlük iki defa tüketerek yüzünüzdeki alerjinin geçmesini sağlayabilirsiniz.

soru

Gulsen

15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yuzumde kabarmalar oluyo sisiyo ve cok rahatsiz bir durum cozumu nedir acaba

Cevap yaz
cevap

Rafeddin

15 Mayıs 2024 Çarşamba

Doğru teşhisin koyulması için bir hekime başvurmanız gerekmektedir Gülşen Hanım. İyi günler dilerim

soru

eda

03 Mayıs 2024 Cuma

benim yüzüm şüş deterjandan kırmızı şişkinlik yok ama öyle baya şiş bunlar işe yaramı geçermi kullanırsam

Cevap yaz
cevap

Şaner

03 Mayıs 2024 Cuma

Yüzde oluşan şişlikler dış etkenlerden dolayı oluşmakla birlikte bir kısım iç hastalıklar sonrasında da oluşabilir. Böylesi bir rahatsızlıkla karşı karşıya kalan kişinin rahatsızlığını tam olarak tespit edebilmek için tahlil ve tetkik yapılmalıdır. Yapılan tahlil ve tetkikler sonrasında uygun tedavi yöntemi belirlenir. Rahatsızlığınızın tam tespitinden sonra uygun yöntem kullanılırsa şişlikler geçecektir.

soru

şükran

30 Nisan 2024 Salı

benim yüzüm şiş bir türlü geçmiyo deterjanlarla nasıl geçer yüzüm geçmesi için ne yapabilirim

Cevap yaz
cevap

Abdülhakem

30 Nisan 2024 Salı

Yüz şişmesinin bir çok sebebi olabilir. Siz bence doktora görünün alerjik bir şey olabilir. Yada adet döneminiz yakınsa bu da bir etken vücudun belli yerlerinde buna yüzde dahil şişiklik olabiliyor. Belki de bir şeye alerjiniz vardır. Yada içerden gelen bir şey vardır yani organlarınızdan. Bence burada çare aramak doktora gidin.

cevap

Hayri

30 Nisan 2024 Salı

Merhaba. Tıbben ve doğal yollarla tedavi yöntemleri mevcuttur.Tıbben tedavide; doktor tarafından kan değerlerine bakılarak alerjinin vücuttan direkt olarak atılması amacıyla ilaçlar verilmektedir. Alınan ilaçlar, mutlaka doktor kontrolünde alınması gereken ilaçlardır. Alternatif tıp olarak yüzdeki şişkinliklere karşı bitkisel yöntemlerden fayda sağlanabilir. Ama genede bitkisel yöntemlerin doktor nezaretinde gerçekleşmesi daha sağlıklı olacaktır.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Alerji Belirtileri ve Tedavisi

Alerji Belirtileri ve Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Alerji Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Alerji Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Alerji Astım Belirtileri ve Tedavisi

Alerji Astım Belirtileri ve Tedavisi

Alerjik Rinit Belirtileri ve Tedavisi

Alerjik Rinit Belirtileri ve Tedavisi

Alerji Deri Testi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Alerji Deri Testi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ot Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

Ot Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

Alerji Yapmayan Saç Boyası

Alerji Yapmayan Saç Boyası

Göz Alerjisi Nasıl Geçer?

Göz Alerjisi Nasıl Geçer?

Çölyak Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

Çölyak Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

Momecon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Momecon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Köpek Tüyü Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

Köpek Tüyü Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

Yüzdeki Alerji Nasıl Geçer?

Yüzdeki Alerji Nasıl Geçer?